Cera naczynkowa – charakterystyka i pielęgnacja cz. 2.

Widoczne na twarzy rozszerzone naczynka mogą być dla nie jednej osoby utrapieniem. Nie wyglądają one estetycznie, a dodatkowo mogą powodować trwały rumień na twarzy. Są jednak metody którymi można walczyć z tym problemem.

Pielęgnacja kosmetykami

 Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Przy wybieraniu kosmetyków powinniśmy wybierać te do cery wrażliwej i suchej. Środki do pielęgnacji musza być delikatne. Nie powinny być to kosmetyki silnie pieniące się, zapachowe, barwione, ściągające cerę. Nie zaleca się także stosowania peelingów mechanicznych. Produkty do pielęgnacji nie mogą zawierać alkoholu, mentolu, mięty pieprzowej, olejek eukaliptusowy. Maseczki także nie powinny być trudno zmywalne lub typu peel off. 

 Kosmetyki do cery naczynkowej powinny ochraniać przed wpływem czynników atmosferycznych: mrozem, słońcem, czy wiatrem. W składzie tych produktów powinny znaleźć się np. algi morskie, które nawilżają i wzmacniają skórę, miłorząb japoński, krwawnik, arnika górska, witamina C i K, kasztanowiec zwyczajny, nagietek, związki krzemu, które wzmacniają naczynia krwionośne, czy oczar wirginijski, który łagodzi podrażnienia.

Dieta
Przy cerze naczynkowej nie powinno się także spożywać niektórych produktów spożywczych, w tym ostre przyprawy, mocna kawa i herbata, alkohol. Spożywane powinny być owoce i warzywa (szczególnie owoce cytrusowe), np. czarna porzeczka, czy kiszona kapusta. Można także wzbogacić dietę suplementami zawierającymi witaminę C, B2, PP. Zalecane jest także picie skrzypu, fiołka trójbarwnego, czy dziurawca. 

Zabiegi
Jeśli leczenie dieta i kosmetykami nie przynosi żadnych rezultatów warto skorzystać
z zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. W gabinetach można poddać się zabiegom: jonoforezy, galwanizacji, solux’u z niebieskim filtrem, elektrokoagulacji, czy zabiegom, które maja za zadanie załagodzić i wyciszyć powstałe zmiany skórne.

 Leczenie w gabinecie kosmetycznym, czy medycyny estetycznej polega w głównej mierze na laserowym usunięciu widocznych naczynek. Laser przy pomocy wysokiej temperatury niszczy ścianki rozszerzonego naczynka, które organizm później już sam usuwa z organizmu.

 Osoby z cerą naczynkową nie są skazane na widoczne naczynka. Dzięki odpowiedniej diecie i prawidłowej pielęgnacji, a w ostateczności przy pomocy specjalistycznych zabiegów można pozbyć się nieestetycznych naczynek. Warto także postawić na profilaktykę, by rozszerzonych naczynek było jak najmniej.

 

Zobacz także

Bruksizm - Przyczyny, objawy i leczenie cz. 1

Bruksizm nie jest do końca zbadanym schorzeniem. Duży odsetek osób cierpiących na nie, nie wie, że je ma...

Czytaj dalej

Bruksizm - Przyczyny, objawy i leczenie cz. 2

Zgrzytanie zębami jest poważniejsze niż powszechnie się uważa. Problem ten jest często lekceważony, a wymaga...

Czytaj dalej